Par mums

Veselība – tas vēl nav viss, taču dzīve bez veselības nav nekas.
Sokrats


Svarīgi mums nav saistības ar valsts oficiālo E-veselības sistēmu. Valsts uzturētā mājaslapā ir pieejama šajā adresēhttps://eveseliba.gov.lv/


Portāls eveseliba.lv ir brīvprātīgi veidots projekts ar mērķi veicināt veselas Latvijas sabiedrības veidošanu. Portālā tiek publicēta informatīva un izglītojoša informācija, taču tā nav paredzēta kā medicīniska konsultācija. Katram rakstam klāt ir pievienotas atsauces un norādes uz vietnēm vai grāmatām, kur var meklēt papildus informāciju par konkrēto tēmu.

Ir pienācis laiks katram pašam savlaicīgi uzņemties atbildību par savu un tuvinieku veselību. Profilakse un atbilstoša rīcība ilgterminā vienmēr būs izdevīgāka kā seku novēršana. Lai tas notiktu katram Latvijas iedzīvotājam ir jākļūst izglītotākam veselības jautājumos. Ieguldījums veselības uzturēšanā un stiprināšanā ir jāuztver kā ieguldījums savā nākotnē, nevis izdevumi.

Vienkāršākais ar ko sākt ir pareizs uzturs, dzīvesveids, mērenas fiziskās aktivitātes un kvalitatīvs miegs. Šajā jomā speciālistiem ir dažādi viedokļi par to, kas ir pareizāk. Primāri – sabalansēts, sezonai atbilstošs un dabīgs uzturs, aktīvs dzīvesveids, izvairīšanās no kaitīgiem ieradumiem un pietiekami ilgs miegs (nakts laikā) ir pamats jebkuriem ieteikumiem veselības sekmēšanā 

Konsultēties par savu veselības stāvokli un iegūt personīgus padomus varat pie sava ģimenes ārsta vai citiem veselības sistēmas speciālistiem.