Lai paātrinātu un atvieglotu iedzīvotāju vakcināciju pret COVID-19, Veselības ministrija ir izveidojusi jaunu mājaslapu speciāli šim mērķim. Pieteikšanās vakcīnai pret COVID-19 internetā jau ir sākusies.

Kur varu pieteikties vakcīnai pret COVID-19?

Veselības ministrijas izveidotajā mājaslapā – ManaVakcina.lv visiem Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja iestāties rindā vakcīnas saņemšanai. Reģistrācija noris, izmantojot Latvija.lv autentifikācijas iespējas – eID karte, eParaksts, eParaksts Mobile, internetbankas lietotāja verifikācija.

Piesakoties vakcīnai būs jānorāda informācija par sevi, t.sk. kontaktinformācija, vēlamā vakcīnas saņemšanas vieta, dati par hroniskām saslimšanām, vai strādājat profesijā, kuru pārstāvji tiks vakcinēti kā pirmie.

Vai iespējams pieteikties vakcinācijai pret COVID-19 pa telefonu?

No 2021. gada 10. februāra COVID-19 vakcīnai var pieteikties, zvanot pa tālruni – 8989. Tālruņa zvanus pieņems 10 Rīgas Klīniskās Austrumu slimnīcas darbinieki. Sarunas laikā būs jānosauc vārds, uzvārds, personas kods. Ikvienam zvanītājam būs iespējams papildus norādīt arī otru tālruņa numuru, lai būtu droši, ka saņems ziņu brīdī, kad pienāks laiks vakcinēties.

Kā es zināšu, ka ir pienācis mans laiks vakcinēties pret COVID-19?

Informāciju saņemsiet savā epastā vai pa tālruni.

Es vēlos vakcinēties pēc iespējas ātrāk. Vai ātrākā reģistrācija nodrošina ātrāku vakcinēšanos?

Sākotnēji tiks vakcinēti mediķi, sociālās aprūpes centru darbinieki un iemītnieki, gados vecāki cilvēki, cilvēki ar hroniskām saslimšanām un cilvēki, kas strādā profesijās, kas noteiktas kā prioritārās.

Vakcinācijas secību pārējiem cilvēkiem noteiks divi faktori:

  • kalendārais mēnesis, kurā reģistrējāties vakcinācijai;
  • nejaušības princips.

Visi konkrētā kalendārajā mēnesī saņemtie pieteikumi tiks apstrādāti pēc nejaušības principa.

Aicinājumu vakcinēties pret COVID-19 iedzīvotāji saņems, balstoties uz vakcīnu un vakcinācijas vietu pieejamību jūsu izvēlētajā vakcinācijas vietā.

Patlaban Latvija vēl nav saņēmusi visas nepieciešamās vakcīnas, ko pasūtījusi, taču reģistrācijas sistēmas izveide palīdzēs vakcinācijas procesu padarīt maksimāli ērtāku un raitāku.

Kur es varu iegūt papildus informāciju par vakcināciju pret COVID-19 un reģistrēties vakcīnai?

Apmeklējiet Veselības ministrijas izstrādāto mājaslapu – www.manavakcina.lv


Avoti: