Latvijā Stokholmas diēta vairākus gadus bija viena no vispopulārākajām komerciālajām metodēm, kā nomest svaru bez ekstrēmiem paņēmieniem.

Šīs diētas pamatā ir salīdzinoši vienkārši noteikumi, konkrēts notievēšanas plāns, padomi un receptes, kas palīdz zaudēt svaru bez fiziskiem treniņiem, medikamentiem vai badošanās.  Saskaņā ar publicēto informāciju diētu sastādījuši uztura speciālisti un reģistrējoties diētai uz epastu tiek sūtītas receptes un padomi. Svarīgi – šī diēta ir uz peļņu orientēts pasākums un pēc sākotnējiem bezmaksas padomiem tiek piedāvāts sākt maksāt. Lai neiztērētu par daudz, sekojiet līdzi kādai maksāšanas formai piesakieties – vienreizējs maskājums vai abonēšanas maksa. 

svara zaudēšana

Vai Stokholmas diēta darbojas?

Būsim godīgi – lielākais šķērslis ideāla svara sasniegšanai un uzturēšanai ir nepareizs uzturs, neveselīgs dzīvesveids un disciplīnas trūkums. Slikti ēšanas paradumi, pārāk maz kustības, kļūdainas prioritātes – šie ir galvenie iemesli, taču to visu ir iespējams mainīt ar gribasspēku. Stokholmas diēta paredz noteiktu recepšu izmantošanu, kas mazina uzņemto kaloriju daudzumu, bet rezultāti ir atkarīgi no norādījumu pildīšanas un ķermeņa īpatnībām.  Ja esi gatava maksāt, tad tev nav jāizlasa vairākas grāmatas un papildus jāmeklē receptes internetā. Nē. Stohokholmas diētas veidotāji ir izveidojuši biznesa modeli, kas paredz pakāpenisku instrukciju sūtīšanu uz epastu.

Katrai dienai visu vajadzīgo informāciju ( t.sk. ātri pagatavojamas receptes) saņemsi savā epastā agri no rīta (plkst. 7.00) vai vakarā (18.00). Tas ļauj sevi vieglāk noturēt rāmjos un padara tievēšanu par spēli. Lai spēle izdotos tajā ir jāpiedalas, jo bez aktīvas rīcības rezultāti izpaliks. Atkarībā no tava dzīvesveida, vecuma, dzimuma un citiem faktoriem ķermenis patērē noteiktu daudzumu enerģijas (kalorijas) pat miera stāvoklī.  Ir skaidrs, ka uzlabojot ēšanas paradumus, t.i. apēdot mazāk nekā patērē svars automātiski kritīsies. Uzreiz gan jāsaprot, ka visas kalorijas nav vienādas, jo ķermeņa darbība ir daudz sarežģītāka. Rezultātā ir svarīgi, ko, kad un, cik daudz ēst.

Diētas veidotāji sola bezmaksas konsultācijas ar uztura speciālistu internetā. Tas ir liels pluss, jo vienmēr var rasties kādi jautājumi par to, ko un kā darīt labāk. Šīs svara zaudēšanas programmas ietvaros to var darīt tiešsaistē bez papildus maksas. Tiesa, konsultāciju kvalitāti katram ir jāvērtē pašam, jo par speciālistu kvalifikāciju nav iespējams pārliecināties klātienē.

stokholmas-dieta

Kur iegūt svara zaudēšanas programmu?

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju Stokholmas diētas programma katram dalībniekam tiek sagatavota individuāli, balstoties uz sniegtajām atbildēm aptaujas procesā. Aptaujas ietvaros tiek ņemtas vērā ķermeņa īpatnības, tauku proporcija, muskuļu un kaulu masa, uztura nepanesamība, dzīves stils u.c. faktori. Programmu nevar nopirkt veikalā un arī paņemot svara zaudēšanas plānu no draudzenes rezultāts var atšķirties. Iemesli? Tavai draudzenei ir atšķirīgi paradumi, garums, svars, vecums un tieši tādēļ ir vajadzīga individuāla pieeja. Vai šie apgalvojumi atbilst patiesībai ir grūti spriest, bet varat pārbaudīt, piesakoties, ar vairākiem segvārdiem.

Aizpildot ātro testu var saņem Stokholmas diētu savā epastā. Tests ir ļoti vienkāršs – ievadi vārdu, epastu, svaru, garumu, vecumu un atbildi uz dažiem vienkāršiem jautājumiem. Viss process neaizņem vairāk par 3 – 4 minūtēm (atbildes ir jāieklikšķina ar peli, nevis jāraksta).

Piemēri testa jautājumiem:

  • Vai tev garšo asi ēdieni?
  • Vai tev ir labāka apetīte no rīta vai vakarā?
  • Cik bieži uzpūšas vēders?
  • Cik ilgi pēc pamošanās ir pirmā ēdienreize?
  • Vai tev bieži ir grūti aizmigt?
  • Vai tev ir alerģijas?

Atsauksmes

Stokholmas diētas, angl. stockholmhealth atsauksmes internetā ir daudz. Publiski vislielāko ievērību ir izpelnījies Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, kuram esot izdevies ar diētas palīdzību zaudēt 40 kg (tiesa,viņš diētu izmantoja ilgstoši un svaru zaudēja pusgada laikā) un dziedātāja Liene Greifāne jeb Candy (skat. zemāk) ar zaudētiem 7 kg. Nevajag gan domāt, ka, lai zaudētu svaru atpazīstamība ir kāds pluss. Šie cilvēki vienkārši ir zināmi, līdz ar to par viņiem vairāk raksta. Vienlaikus gan nevaram noliegt iespēju, ka par šādas video dienasgāmatas veidošanu Liene Greifāne varētu būt saņēmusi kādu materiālu kompensāciju, no programmas veidotājiem.

Papildus atsauksmes meklē forumos, komentāros, domubiedru grupās vai apjautājies paziņām.

Video Atsauksmes

Liene Greifāne 3. diena

Liene Greifāne 9. diena

Latviešu meitene – zaudēti 10 cm vidukļa apkārtmēra un 8 kg.

Kopsavilkums

Mēs esam dažādi, diētas ir dažādas un, iespējams, arī Stokholmas diētu var palīdzēt zaudēt svaru. Ja uzņemto kaloriju daudzums dienā ir mazāks par patērēto, tad svara zaudēšana notiek automātiski. Pat miera stāvoklī ķermenis patērē zināmu daudzumu enerģijas un, ja mēneša vai divu garumā ēdīsiet mazāk kā ķermenis patērē, rezultāti neizpaliks. Stohkolmas diētas veidotāji piedāvā par maksu sastādīt uztura programmu un nosūtīt to nevis visu uzreiz, bet pakāpeniski. Daļai cilvēku šāda pieeja varētu patikt, jo zināmā mērā disciplinē un liek darīt tikai to, kas konkrētajā dienā nepieciešams. Beigās rezultāti būs atkarīgi no apņēmības, uzcītības un gatavības sekot norādījumiem. Protams, internetā var atrast dažādas diētas, kas pieejamas bez maksas. Saskaņā ar pasaules pieredzi ilgtermiņā pozitīvi rezultāti saglabājas tikai tad, ja pārmaiņas uzturā tiek iedzīvinātas pastāvīgi, nevis īstermiņa mērķu sasniegšanai.